Aktuality


Ocenění za špičkovou péči od zaměstnanců pojišťovny Atradius

Velmi si vážíme přízně a máme velkou radost z ocenění, které jsme získali od pojišťovny Atradius. V rámci interního firemního hlasování jejich zaměstnanci dali nejvíce hlasů za špičkovou péči o společné zákazníky v silné konkurenci právě nám.

INSOLVENCE PO KORONAVIRU DLE POJIŠŤOVNY EULER HERMES

Už před nástupem krize způsobené pandemií koronavirus jsme očekávali nárůst globální úrovně insolvencí. Naši analytici očekávají nárůst až o 35%. Covid-19 však globální ekonomiku zasáhl jako meteorit, což bude mít dlouhodobé dopady na insolvence. Tato nelichotivá prognóza se bohužel týká i České republiky, kde očekáváme nárůst insolvenci o 33% (v roce 2021 vs 2019)

ANALÝZA VÝKONNOSTI V PRŮMYSLOVÝCH ODVĚTVÍ PODLE ATRADIA

Analytici pojišťovny Atradius zpracovali přehlednou analýzu výkonnosti v průmyslových odvětvích podle států

KRIZE COVID-19

V prvním čtvrtletí roku 2020 Euler Hermes snižoval rizikový rating u rekordního počtu 126 průmyslových odvětví. Přiblížíme Vám pohled analytiků pojišťovny EH na aktuální situaci v české ekonomice i v rámci světového hospodářství.

Byznysu hrozí záplava nesplacených faktur. Pojišťovny žádají o státní garance

Ministerstva financí a průmyslu a obchodu se začala zabývat žádostí tuzemských úvěrových pojišťoven o poskytnutí státních garancí za pojištěné pohledávky. Pojišťovny se obávají, že bez záruk na ně může kvůli pandemii koronaviru dopadnout vlna insolvencí a platebních neschopností z byznysu.

Omezení kvůli COVID-19

Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci, pracujeme převážně z home office. Kontaktujte nás prosím prostřednictvím emailu nebo jsme dostupné na mobilních telefonech, pevnou linku dočasně nevolejte.Děkujeme za pochopení a věříme, že brzy bude vše v normálním režimu.Tým PM PARTNER

Falešní odběratelé o sobě dávají znovu vědět

Úvěrová pojišťovna Euler Hermes před rokem varovala před rozmáháním relativně nového způsobu podvodného jednání, kdy falešní odběratelé kontaktují nic netušícího výrobce nebo prodejce s požadavkem na odběr zboží, které si však pravý odběratel nikdy neobjednal.

Pojišťovna COFACE už po deváté uspořádala COUNTRY RISK CONFERENCE

Country Risk Conference organizuje pojišťovna COFACE každoročně ve všech 200 zemích, kde působí. Poprvé však spojili síly čeští a slovenští odborníci. Celou akci moderovala ekonomická novinářka Zuzana Zlámalová.

Euler Hermes varuje!

Negativní informace ze světových trhů se hromadí, analytici a ekonomové s nimi ve svých odhadech jen stěží drží krok. Nedávná studie Allianz a úvěrové pojišťovny Euler Hermes zkoumala vztah německé ekonomiky a globální obchodní sítě. Výsledek není pozitivní – pokud se nic nezmění, všichni se musí připravit na horší časy.

Výrobci automobilů budou mít opět komplikovanější život

Nové emisní normy pro redukci oxidu uhličitého mohou výrobcům automobilů zkomplikovat život více, než očekávali.

CREDENDO - změny od 1.1.2020

Od 1.1.2020 přechází pojišťovna na jednotný IT systém, díky kterému se propojí celá skupina CREDENDO (jednotný online systém pro správu pojištění). Cílem je užší a efektivnější spolupráce a zrychlení úpisu rizika - lepší přístup k informacím o odběratelích.

ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU

Zakladatelem a odborným garantem žebříčku je společnost COFACE. Ocenění „Štiky českého byznysu“ je již 15 let objektivním srovnáním úspěchů českých firem napříč odvětvími a je důležitým zdrojem informací pro všechny podnikatele. Stáhněte si brožuru zdarma.

EULER HERMES přechází na nový typ pojistné smlouvy CORPORATE ADVANTAGE

EH postupně převádí smlouvy svým klientům na nový typ CORPORATE ADVANTAGE, od kterého si slibuje zjednodušení, věcnou správnost a jednoduchost pro vysvětlení i pochopení textace pojistné smlouvy.

Atradius Collections vydává mezinárodního průvodce vymáháním pohledávek

Usnadněte si správu pohledávek, stáhněte si zdarma příručku na vymáhání pohledávek v zahraničí. Pomůže Vám získat cenné informace.

EULER HERMES VARUJE PŘED FALEŠNÝMI ODBĚRATELI

Nový druh podvodů, který se až dosud vyskytoval poměrně vzácně. Podvodníci se vydávají za konkrétního odběratele a od nic netušících výrobců a prodejců odebírají zboží, které si ve skutečnosti pravý odběratel nikdy neobjednal.

COFACE - žebříček 500 největších firem ve střední a východní Evropě

Desátý ročník žebříčku největších firem ve střední a východní Evropě - Coface CEE Top 500. Žebříček je významným zdrojem informací pro podniky, které v rámci tohoto regionu působí, nabízí důležité informace o ekonomickém vývoji jednotlivých zemích, hospodářských sektorech a firmách.

Atradius - nahlašování pojistných událostí online

Od 17.9.2018 je nutné zasílat oznámení o pohledávkách v prodlení pouze prostřednictvím online portálu Atrium.

Atradius - nový model v proplácení nákladů za vymáhání

Od 17. září 2018 přichází pojišťovna Atradius se změnou postupů souvisejících s nezaplacením pohledávky. Nový proces zjednoduší způsob oznamování nezaplacení a předávání pohledávek na vymáhání. Dále zefektivní správu případů, fakturaci a proplácení nákladů spojených s řešením pohledávek.

Přejeme pohodové prázdniny

Celozávodní dovolenou neplánujeme a budeme dle možností k dispozici celé prázdniny.

EULER HERMES - deklarace obratu online

Pojišťovna EH, jako další v řadě, upouští od emailového způsobu hlášení obratu a přechází k online nahrávání do systému Eolis. Jedná se pouze o změnu komunikace, nikoli o změnu podmínek deklarování obratu.

Atradius - Cover On Top

Rozšíření pojistné ochrany k pojištění pohledávek u Atradius

CREDEA nově v Rusku - New Member in Russia

Rozšíření týmu specializovaných makléřů o nového člena v Moskvě. V případě potřeby máme další možnost s kým konzultovat Vaše požadavky/problémy týkající se pojištění pohledávek v Rusku.

Nový předseda představenstva úvěrové pojišťovny Credendo

Změna ve vedení společnosti - Short-Term EU Risks je Stefaan Van Boxstael

Získejte zdarma kopii Mezinárodní příručky pro vymáhání pohledávek

Stáhněte si Mezinárodní příručku provymáhání pohledávek pro rok 2017

Stali jsme se součástí CREDEA

CREDEA, mezinárodní asociace specializovaných makléřů na pojištění pohledávek si vybrala PM Czech & Partner, s.r.o za partnera pro Českou republiku

EH SmartLink

EH SmartLink udržuje aktuální informace, eliminuje chyby a umožňuje administraci limitů přímo v interním systému klienta

vymáhání nepojištěných pohledávek

Zahájení inkasa nepojištěných pohledávek do 24 hodin od zadání pohledávky k vymáhání.

Coface Topliner

K zajištění rizik nezaplacení od méně bonitních odběratelů se COFACE staví pozitivně.

zdražení připojištění CAP+

Od 1.března 2014 dochází ke zdražení připojištění CAP+.

nový produkt CREDIRECT

Společnost KUPEG připravila nový produkt CREDIRECT pro pojištění pohledávek.

Úpravy smluv dle NOZ

Z důvodu novely Občanského zákoníku, která vstoupila ...